deklaracja uczestnictwa w zajęciach językowych

Na tej stronie:
Jak się zapisać?

Kursy w semestrze jesienno-zimowym 2018/2019:
Język japoński
Język chiński
Język koreański

Kursy japońskiej kaligrafii

Jak się zapisać?
Szczegółowe informacje i regulamin zajęć znajdują się w deklaracji uczestnictwa w zajęciach językowych.
Prosimy o przesłanie skanu wypełnionej deklaracji mailem oraz przyniesienie podpisanego egzemplarza na pierwsze zajęcia.
kontakt: Grażyna Pogorzelska
grazyna.pogorzelska@fundacja-nami.pl, tel. 784 694 592

Wszystkie zajęcia odbywają się w lokalu Fundacji NAMI przy ul. Przelot 7 we Wrocławiu

Język japoński – kursy w semestrze wiosennym 2019

lekcja języka japońskiego
Pan Ambasador Japonii w Polsce z małżonką wizytują zajęcia języka japońskiego w Fundacji NAMI (2018)

Język japoński dla początkujących (N5 semsetr I)
czwartki 19:15-20:45
pierwsze zajęcia: 7 marca
prowadzi Anna Jasińska

Język japoński dla początkujących (N5 semsetr I)
[TA GRUPA JEST JUŻ ZAPEŁNIONA - ZAPRASZAMY DO GRUPY CZWARTKOWEJ]
wtorki 19:15-20:45
pierwsze zajęcia: 5 marca
prowadzi Nel Pogorzelska

Język japoński – kontynuacje:
– N5 II semestr | wtorek 17:30-19:00 | start 5 marca
– N4 I semestr | czwartek 19:15-20:30 | start 7 marca
– N3 I semestr | czwartek 17:30-19:00 | start 7 marca
prowadzi Nel Pogorzelska

8 godzin lekcyjnych miesięcznie (łącznie 32 godziny lekcyjne w semestrze)
Cena: 150 zł za miesiąc (łącznie 600 zł za semestr)
Grupy N4 i N3 zniżka do 120 zł miesięcznie.

Nel Pogorzelska

Z zawodu jestem inżynierem budownictwa i pracuję w biurze projektów jako projektant konstrukcji, ale Japonia i język japoński, którymi zainteresowałam się jeszcze w gimnazjum, są wciąż ważne w moim życiu. Nawet moja praca magisterska była związana z Japonią – dotyczyła innowacyjnych rozwiązań w budownictwie japońskim. Języka japońskiego uczę od 5 lat. Najbardziej wytrwali spośród moich uczniów uczęszczają już do grupy przygotowującej do egzaminu N3. Z rodzinnego obowiązku (współzałożycielami Fundacji Nami są moi rodzice) bywam też japońsko-polskim tłumaczem. Pasjonuję się akwarystyką i poświęcam moim rybkom i roślinom większość czasu wolnego.

Anna Jasińska

Pasjonatka języka i głównie samouk. Ukończyłam kurs pedagogiki dla dzieci, lubię pracować z ludźmi. W Japonii szukam szczęścia i wierzę, że gdzieś je znajdę. Jestem świeżo po niemal rocznym, owocnym pobycie w Kraju Kwitnącej Wiśni i już planuję następy wyjazd. Z przyjemnością podzielę się wiedzą, odpowiem na wiele pytań.

Język koreański – kursy w semestrze wiosennym 2019

Język koreański – kurs dla początkujących
środy 17:30-19:00
pierwsze zajęcia: 6 marca 2019
prowadzi Karolina Garbat

Język koreański – kontynuacja (II semestr)
środy 19:15-20:45
pierwsze zajęcia: 6 marca 2019
prowadzi Karolina Garbat

Język koreański – kontynuacja (III/IV semestr)
wtorki 17:30-19:00
pierwsze zajęcia: 5 marca 2019
prowadzi Paulina Ruszczyk

8 godzin lekcyjnych miesięcznie (łącznie 32 godziny lekcyjne w semestrze)
Cena: 150 zł za miesiąc (łącznie 600 zł za semestr) Semestry III i IV ze zniżką: 120 zł za miesiąc

Karolina Garbat

Od dziecka ciągnęło mnie w stronę Azji – Korea szybko stała się moją pierwszą, wielką miłością.
Potem na studiach tak jakoś naturalnie, jakby to się rozumiało samo przez się, wybrałam koreanistykę – inne filologie mnie w ogóle nie interesowały.
Od tego czasu moja miłość nie minęła – ale trochę się zmieniła, dojrzała. Lubię pracować z Koreańczykami, chętnie sięgam po literaturę z tego kraju, płaczę na filmach, a co najważniejsze – dziele się swoim zainteresowaniem z innymi. Lubię pracę z innymi entuzjastami tego niesamowitego kraju, lubię rozmawiać z ludźmi o ciekawych zainteresowania, lubię im pomagać i patrzeć jacy są optymistyczni, jak wierzą w swoje marzenia.
Nie poddają, gdy robi się trudniej. Tak naprawdę zawód nauczyciela należy do niewielu zawodów który wykonywany jest nieświadomie przez każdego człowieka. Uczę moich uczniów języka koreańskiego, kultury, sposobu, jak zrozumieć ten orientalny kraj. Natomiast dzięki nim, ja również ciągle się czegoś uczę, staję przed wyzwaniami, mam wiarę w ludzi. To oni ratują mnie przed rutyną i pozwalają nadal cieszyć się młodością.
I za to im dziękuję.

Paulina Ruszczyk

Tego gdzie leży Seul dowiedziałam się w liceum. Ale potem poszło szybko. Filmy, seriale, książki, muzyka, język. Trafiłam najpierw na Uniwersytet Wrocławski, następnie na wymianę, kursy, korepetycję, kolejny wyjazd do Korei, inne kursy i szkoły językowe. Teraz pracuję w LG. Tak minęło 10 lat.
Wiem jak trudny jest proces nauki języka tak odmiennego w swojej melodii i strukturze. Dlatego cieszę się zawsze jak mogę opowiadać i przekazywać część swoich doświadczeń oraz spotykać ludzi którzy mają podobne zainteresowania i są na początku swojej koreańskiej drogi.

Język chiński – kursy w semestrze wiosennym 2019

Język chiński – kurs dla początkujących
poniedziałki 19:15-20:45
pierwsze zajęcia: 4 marca 2019
prowadzi Nikola Horn

Język chiński – kontynuacja (II/III semestr)
poniedziałki 17:30-19:00
pierwsze zajęcia: 4 marca 2019
prowadzi Nikola Horn

8 godzin lekcyjnych miesięcznie (łącznie 32 godziny lekcyjne w semestrze)
Cena: 150 zł za miesiąc (łącznie 600 zł za semestr)

Nikola Horn

Ukończyłam Studium Języka i Kultury Chin w Instytucie Konfucjusza, obecnie jestem studentką 3. roku sinologii.
W Chinach byłam trzy razy i za każdym razem chcę zostać tam na dłużej. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego i bardzo lubię uczyć.
Obserwowanie postępów moich uczniów i słuchanie ich opowieści z podróży do Chin sprawia jej wielką przyjemność i motywuje mnie do dalszej pracy.

Kursy japońskiej kaligrafii